Juventus kërkon rikthimin e Pogba, përfshin dhe një mesfushor në ofertë
Paul Pogba me fanellën e Juventusit

14:35 | 20/02/202014:350

Juventus e ka marrë seriozisht rikthimin e Paul Pogbas në Torino. Drejtuesit e bardhezinjve po bëjnë gjithçka që Manchester United të pranojë ofertën e tyre. Mesfushori nuk është më i lumtur në Manchester dhe ka kërkuar largimin.

Oferta më e fundit e bërë nga “Zonja e Vjetër” përpos parave përfshin dhe një lojtar. Bëhet fjalë për mesfushorin uellsian, Aaron Ramsey. Ish-lojtari i Arsenal nuk po përshtatet me futbollin italian dhe në verë do të largohet. Juventusi ofron 42-50 milionë sterlina plus shërbimet e Ramsey për francezin.

Tashmë pritet një përgjigje nga klubi anglez, i cili mund të tundohet nga oferta. Ndërkohë Paul vazhdon rikuperimin nga dëmtimi, i cili e ka lënë jashtë fushave muajt e fundit. Ai po stërvitet individualisht dhe pritet që në fillim të muajit mars të jetë gati për trajnerin Solskjaer. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono