Jo e negociatave, Ruçi, Francës, Holandës, Danimarkës: Ejani verifikoni reformat!

schedule10:35 - 10 Nëntor, 2019

schedule 10:35 - 10 Nëntor, 2019

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi iu është drejtuar me një letër kryeparlamentarëve të  BE-së që ishin kundër çeljes së negociatave për Shqipërinë.

Në letrën drejtuar krerëve të BE-së, kreu i Kuvendit shprehet se vendimi i pamerituar i KE-së nuk na dekurajoi, ndërsa vlerëson mbështetjen e Bundestagut dhe Kancelares Merkel. Sipas tij reformat integruese u shërbejnë qytetarëve të Shqipërisë

Ai u bën thirrje Francës, Holandës, Danimarkës që të vijnë dhe të verifikojë reformat. /abcnews.al