“Jam profesionist”, momenti i sikletshëm i mesfushorit në vox pop

schedule22:54 - 19 Mars, 2020

schedule 22:54 - 19 Mars, 2020

Në këtë periudhë izolimi gjëja më e mirë që mund të bëjmë është të kujtojmë momentet gazmore. Dikur ish-mesfushori i West Ham, Kieron Dyer, është gjendur në një moment shumë të vështirë. Një gazetar po bënte një vox pop në rrugë dhe anglezi kaloi rastësisht aty.

Gazetari e pyeti për temën ish-futbollistin, por pa e njohur se cili ishte ai. Në fund Dyer i tregon se luan futboll profesionist madje dhe në ekipin e parë. Gazetari mbetet i habitur, pasi nuk e priste diçka të tillë. /abcnews.al