Ja përse Meghan e Harry kanë fshirë gjithë ndjekësit në Instagram

schedule12:55 - 2 Gusht, 2019

schedule 12:55 - 2 Gusht, 2019

Meghan dhe Harry kërkojnë sugjerime se cilat llogari duhet të ndiqen për temën «Forcat e ndryshimit» dhe për ta bërë këtë ata fshinë të gjithë ndjekësit në Instagram.

Princi Harry dhe Meghan Markle janë duke bërë një punë të jashtëzakonshme me profilin e tyre zyrtar në Instagram.

Në fakt, çdo muaj, Duka dhe Dukesha e Sussex ndjekin një grup llogarish të ndryshme për të nxjerrë në pah një temë të ndryshme, qoftë ajo e vetëdijes për shëndetin mendor, të drejtat e LGBTQ apo mjedisin.

Sidoqoftë, për muajin gusht, ata vendosën të kërkojnë një ndihmë të vogël për të zgjedhur kë duhet të ndiqnin.

 

View this post on Instagram

 

For the month of August we look to you for help. We want to know who YOUR Force for Change is…. Each month, we change the accounts we follow to highlight various causes, people or organisations doing amazing things for their communities and the world at large. Over the next few days please add your suggestions into the comments section: someone you look up to, the organisation doing amazing work that we should all be following, an account that inspires you to be and do better (or that simply makes you feel good), or the handle that brims with optimism for a brighter tomorrow. We will choose 15 accounts and follow them next Monday, as we spend the month of August acknowledging the Forces for Change in all of our lives.

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

Çifti, përmes llogarisë @sussexroyal, kërkoi nga ndjekësit sugjerime për njerëzit ose organizatat që duhet të ndiqnin për «Forcë për ndryshim», duke i bërë jehonë temës së zgjedhur nga Meghan për punën e saj si botuese me Vogue UK .

“Në ditët në vijim ju lutemi shtoni sugjerimet tuaja në pjesën e komenteve: dikush që admironi, organizata që bën një punë të jashtëzakonshme që duhet të ndjekim të gjithë, një llogari që ju frymëzon të jeni dhe të bëni më të mirën (ose kjo thjesht ju bën të ndjeheni mirë)”-shpjegoi çifti në postimin në Instagram.

15 llogaritë e zgjedhura nga Duka dhe Dukesha e Sussex do të shpallen të hënën. /abcnews.al