Italia humbet “copat” përpara sfidës ndaj Anglisë

schedule12:57 - 21 Mars, 2023

schedule 12:57 - 21 Mars, 2023

Problemet e para nisin për Roberto Mancinin në kuadër të dy sfidave kualifikuese për ballë Anglisë dhe Maltës.

Federico Dimarco nuk do të jetë në dispozicion të kombëtares pasi pësoi një problem me muskujt e barkut në ndeshjen ndaj Juventusit dhe Ivan Provedel, ka ende temperaturë të lartë. Në vend të tyre do të jetë Emerson Palmeiri dhe portieri i Cremoneses, Marco Carneseçhi.

Në dyshime mbetet edhe Federico Chiesa, i icli u aktivizua në pjesën e dytë në sfidën Inter-Juventus, por nuk zgjati shumë dhe kërkoi zëvendësimin pasi shfaqi probleme./ h.ll/abcnews.al