Ishin në hotel, i riu nga Sukthi plagos me pistoletë 23 vjeçaren dhe arratiset

schedule10:22 - 3 Janar, 2022

schedule 10:22 - 3 Janar, 2022

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur në një hotel në autostradën Tiranë-Durrës. Policia bën me dije se një 32 vjeçar ka qëlluar me pistoletë një 23 vjeçare në ambientet e hotelit dhe më pas është arratisur.

E reja ndodhet jashtë rrezikut për jetën, ndërsa policia po kreh zonën me qëllim kapjen e autorit.

“Në autostradën Durrës-Tiranë, rreth orës 09:20, në ambientet e një hoteli, në rrethana ende të paqarta, shtetasi F.D, 32 vjeç, banues në Sukth, dyshohet se ka plagosur me armë zjarri pistoletë shtetasen E.K, 23 vjeçe, banuese në Durrës, e cila ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën. Shërbimet e Policisë pas marrjes së njoftimit menjëherë kanë shkuar në vendngjarje dhe po krehin zonën me qëllim kapjen e autorit. Në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe Fier janë ngritur pika kontrolli në rrugët nacionale”

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe nën drejtimin e Prokurorisë vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes. be.k/abcnews.al