“Ishe zëri simbol i RTSH dhe do kujtohesh”, Duka reagon për Vladimir Grillon

schedule18:13 - 30 Dhjetor, 2021

schedule 18:13 - 30 Dhjetor, 2021

Vladimir Grillo i përkiste televizionit, po aq sa i përkiste futbollit. Gazetari dhe komentatori i njohur është ndarë nga jeta në moshën 74-vjeccare dhe ky lajm i ka prekur të gjithë.

Mes mesazheve të shumta nuk mungon as ajo e presidentit të Federatës Shqiptare te Futbollit. Armand Duka, në rrjetet sociale shkruan:

“Mësova i trishtuar, që është ndarë nga jeta komentatori, gazetari dhe zëri simbol i TVSH, Vladimir Grillo.

Dua të ndaj me ju të dashur miq dhe anëtarë të komunitetit të futbollit, dhimbjen për këtë humbje. Ladi, ishte një simbol i komentit sportiv, që ka shoqëruar, jo vetëm sukseset dhe ngjarjet e futbollit shqiptar, por edhe çdo ngjarje të madhe sportive në Shqipëri!

U prehsh i qetë në parajsë, Ladi! Futbolli shqiptar do të të kujtojë si simboli i komentit sportiv”. / abcnews.al