Interi heq dorë nga Florenzi, synon dy objektiva të tjerë

21:22 | 04/01/202021:220

Interi është tërhequr në garën për firmën e Alessandro Florenzi në merkaton e janarit, raporton Tuttosport. Zikaltërit e kishin identifikuar mbrojtësin italian si një objektiv të mundshëm, por një arsye që nuk është zbuluar ende, i shtyu ata të heqin dorë nga ideja e nënshkrimit të tij. Supozohet se është thjesht për shkak se drejtuesit e klubit po shikojnë alternativa të tjera.

Marcos Alonso i Chelsea dhe Matteo Darmian i Parmës kuptohet se janë dy lojtarë që Interi po i konsiderojnë përpara janarit. Kwadwo Asamoah vazhdon problemet me gjurin e tij e ka detyruar Interin të shikojë në tregun e transferimeve.

Mbetet të shihet se cili lojtar do të përfundojë tek Interi. Alonso është objektivi numër një, por një veprim për të varet plotësisht nga shuma që kërkon Chelsea për të. Darmian, në këtë moment, do të duket se ishte alternativa e parë dhe Interi do ta kishte më lehtë të nënshkruajë me italianin./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono