Influenceret “i zënë derën” burrit të moshuar: Po paguaj mijëra paund dëme, reshtohen për të bërë foto

schedule18:06 - 16 Gusht, 2022

schedule 18:06 - 16 Gusht, 2022

Një burrë i moshuar në Notting Hill është në telashe sepse pjesa e jashtme e shtëpisë së tij është e rregullt, e pastër, rozë dhe si duket si në përralla. Ish-menaxheri i modeleve prej 43 vitesh jeton në “parajsën” e tij rozë, por ajo që i ndodh së fundmi është përtej imagjinatës.

Dhjetra influencuese që duan të reklamojnë produktet e tyre në llogaritë e tyre personale në Instagram ose thjesht duan të postojnë një foto me një sfond të këndshëm, përfitojnë nga shkallët e hyrjes për të bërë një foto.

Modele të njohura, influencues e, ulen në shkallët e përparme të shtëpisë së tij dhe pozojnë para kamerës ose mbështesin trupat e tyre gjysmë të zhveshur në derën e përparme dhe kjo i shkakton atij mijëra paund dëme.

Peter Lee, foli për The Sun dhe shprehu shqetësimin e tij për 2,500 £ që i kërkohej të paguante për të zëvendësuar pllakat në shkallët e hyrjes, të cilat janë plasaritur gjatë dhjetëra sesioneve fotografike që po zhvilloheshin jashtë shtëpisë së tij.

“Kam parë familje të tëra, duke qëndruar nga maja e shkallëve deri në fund të rrugës dhe duke pozuar ndërsa fotografët qëndrojnë në anën tjetër të rrugës. “Kur largohen, vijnë të tjerë. Ata rreshtohen duke pritur për t’u fotografuar”, tha Peter Lee.

Një tjetër video tregon një grua bionde që hedh flokët prapa dhe nxjerr gjoksin jashtë në një pozë dramatike.

Megjithëse shqetësohet për koston e riparimeve, ndonjëherë, Pjetrit kënaqet duke parë se çfarë ndodh jashtë derës së tij. “Ndonjëherë është shumë argëtuese”, tha ai, duke kujtuar se në një moment: “Ndalova në fakt një grup vajzash që ishin të gjitha me taka të larta, sepse padyshim që ishin shumë prej tyre – u thashë atyre se shkallët janë prishur”.

I pyetur nëse ishte tunduar ndonjëherë të bënte shaka me ata që qëndrojnë në derën e tij për të bërë selfie, ai u përgjigj negativisht.

Për ngjyrën e shtëpisë ai tha: “Ishte rozë kur e bleva, një nga miqtë e mi më sugjeroi ta lyeja blu. Por prej vitesh njihet si shtëpia rozë, ndaj e mbajta”.