Imazhet tronditëse të një ushtari ukrainas pasi u kap rob nga Rusia

schedule22:30 - 23 Shtator, 2022

schedule 22:30 - 23 Shtator, 2022

Ministria e mbrojtjes e Ukrainës ka postuar në Tëitter imazhet tronditëse e një ushtari, i cili ishte kapur rob nga forcat ruse.

Mykhailo Dianov, duket në foto përpara se të kapej nga Rusia dhe pas lirimit të tij nga robëria.

Ai është dukshëm më i dobët në imazhin e fundit.

“Ushtari ukrainas Mykhailo Dianov është ndër ata me fat në krahasim me disa nga shokët e tij të burgosur të luftës”, tha ministria në Tëitter.