“Iker, gjithçka ka më pak kuptim pa ty”, Buffon përshëndet Casillas

schedule19:54 - 4 Gusht, 2020

schedule 19:54 - 4 Gusht, 2020

Iker Casillas u tërhoq zyrtarisht nga futbolli ditën e sotme. Portieri i famshëm spanjoll, i cili fitoi gjithçka me Real Madrid dhe kombëtaren e Spanjës, është një ndër më të mirët në rolin e tij në dy dekadat e fundit.

Të shumta kanë qenë mesazhet që ka marrë. Një prej tyre vjen n ga Gianluigi Buffon, legjenda italiane. Pavarësisht rivalitetit të madh, të dy kanë pasur dhe kanë një raport fantastik prej vitesh dhe vlerësim të madh për njëri-tjetrin.

LEXO EDHE: “E mbylli më i miri i historisë”, Iker Casillas i jep fund me futbollin

42-vjeçari i Juventusit, i cili s’e ka aspak ndërmend të ndalet, ka bërë një dedikim emocionues në rrjetet sociale. “Thonë që konkurrenca na bën më të mirë se të tjerët, por jo perfektë.

Ndoshta fiksimi i kotë për t’u bërë perfekt, është ajo që na bën ata që jemi. Faleminderit Iker, pa ty gjithçka do të kishte më pak kuptim“, shkruan Buffon. /abcnews.al

 

View this post on Instagram

 

They say competition makes us better than others but not perfect faced with ourselves. Maybe this futile pursuit of perfection is what made us who we are. #Grac1as Iker, without you, everything would have been less meaningful.

A post shared by Gianluigi Buffon (@gianluigibuffon) on