Identifikohet personi që ndihmoi 33-vjeçaren që dyshohet të ketë gisht në vdekjen misterioze të 3 fëmijëve në Greqi

schedule11:00 - 28 Prill, 2022

schedule 11:00 - 28 Prill, 2022

Autoritetet greke kanë identifikuar burrin që ndihmoi Roula Pispirgoun të fshinte gjurmët e saj elektronike në kompjuter, telefon dhe tablet. 33-vjeçarja ndodhet në paraburgim në Koridhalo, pasi akuzohet për vrasjen e të bijës Georgina.

Sipas medieve greke personi që ka ndihmuar 33-vjeçaren është një teknik kompjuterësh nga Patra.

33-vjeçarja dyshohet të ketë gisht edhe në vrasjen e 2 bahzave të thera, Melëns dhe Irisin.

Lexo edhe:Vdekja e 9-vjeçares në Greqi, zbardhen mesazhet mes nënës vrasëse dhe mjekut

Sipas raportimeve, 33-vjeçarja e cila ndodhet në paraburgim ndërsa hetohen vdekjet e vajzave të saj, është shprehur shumë ftohtë dhe me apati rreth ekzaminimet histologjike dhe toksikologjike të Georginës, si dhe për atë që mund të zbulojnë.

Dyshohet se 33-vjeçarja o ka dhënë të bijës substanca toksologjike të rrezikshme për shëndetin./abvcnews.al/