I shpallur në kërkim për rrahjen e vëllait, kapet fieraku

schedule09:22 - 23 Tetor, 2021

schedule 09:22 - 23 Tetor, 2021

Një person i shpallur në kërkim është vënë në prangat e policisë së Fierit pasi akuzohet për plagosje të vëllait të tij.

Policia bën me dije se shtetasi me iniciale A.M. pas një konflikti për motive pronësie, ka goditur me sende të forta vëllain e tij, shtetasin B. M i cili ishte i pajisur me urdhër mbrojtje.

“Nga specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, u bë ndalimi i shtetasit të shpallur në kërkim A. M., banues në Peshtan Bregas, Fier.

Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi Gjykata e Shkallës së Parë Fier, me vendimin e datës 21.10.2021, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg” për veprat penale “Plagosje e rëndë me dashje”, “Dhunë në familje” dhe “Veprime në kundërshtim me vendimin e Gjykatës”. Ky shtetas, pas një konflikti për motive pronësie, ka goditur me sende të forta vëllain e tij, shtetasin B. M i cili ishte i pajisur me urdhër mbrojtje”, thuhet në njoftimin e policisë./abcnews.al