I shënon Juves për ditëlindje, VAR-i shkatërron mbrëmjen e Kumbullës

schedule21:18 - 8 February, 2020

schedule21:18 - 8 February, 2020

Sfida mes Veronës dhe Juventusit, u zhbllokua në minutën e 21-të, me Marash Kumbullën që shënoi me kokë, por rrjeta e mbrojtësit shqiptar, u anulua pas konsultimit me VAR.

20 vjeçari i shpëtoi mirë mbrojtjes mike, por ishte vetëm pak milimetra më i avancuar. Fillimisht, goli i Kumbullës qëndroi dhe Verona ishte në festë, por pas konsultimit me VAR, festa u ndërpre.

 

Offside i Kumbullës

 

Do të ishte skenari ideal, pasi talenti kuqezi feston sot ditëlindjen e tij të 20-të. Juventusi ia hedh paq dhe në Verona, kanë mbetur edhe 65 minuta lojë./abcnews.al