I huazuar tek Aston Villa, Lampard kërkon rikthimin e mesfushorit

schedule18:20 - 23 Nëntor, 2020

schedule 18:20 - 23 Nëntor, 2020

Mesfushori i Chelseas, Ross Barkley, po shkëlqen këtë sezon në Premier League. Anglezi në fakt është huazuar tek Aston Villa, pasi nuk po gjente më hapësira në formacionin e Frank Lampard.

Megjithatë, trajneri i bluve të Londrës është bindur tashmë për aftësitë e tij dhe me shumë mundësi Ross do të rikthehet në “Stamford Bridge” në fundin e këtij sezoni. Sipas raportimit të “90min”, anglezi nuk do të lejojë që Aston Villa ta blejë përfundimisht kartonin e Barkley.

 

Barkley duke festuar një gol me fanellën e Aston Villas

Kujtojmë se 26-vjeçari ka dhe tre vite kontratë me Chelsean dhe mesa duket kjo aventurë e re i ka bërë mirë atij. Deri më tani, Barkley është aktivizuar në gjashtë ndeshje këtë sezon, ku ka shënuar dhe dy gola. /abcnews.al