“I gjithë Brazili pret shumë nga Neymar”, legjenda braziliane ka besim te ylli i PSG-së

schedule12:45 - 26 Shtator, 2022

schedule 12:45 - 26 Shtator, 2022

Ish-mesfushori brazilian Zico ndau pritshmëritë e tij për sulmuesin e PSG-së, Neymar.

Ai beson se braziliani do të jetë në formën e tij më të mirë këtë vit dhe pritet të ndihmojë kombin e tij në Kupën e Botës. “Selecao” ka fituar pesë Kupa Bote, me triumfin e tyre të fundit në vitin 2002.

Megjithatë, ata shkojnë në turneun e Katarit me disa lojtarë në formën më të mirë të mundshme. Njëri prej tyre është Neymar, sulmuesi i PSG-së. Në nivel klubesh, ish-lojtari i Barcelonës ka regjistruar 11 gola dhe 8 asistime për këtë sezon.

Zico tregoi besim të madh te Neymar duke u shprehur: “Ne duhet të jemi optimistë sepse të gjithë lojtarët e kombëtares luajnë në klubet më të mëdha evropiane dhe të gjithë kanë pasur sukses atje. Të gjitha klubet e mëdha po kërkojnë të nënshkruajnë lojtarë brazilianë dhe t’i kenë ata në shkuadrën e tyre.

I gjithë Brazili pret shumë nga Neymar për këtë Botëror. Duket se për herë të parë në karrierën e tij ai do të jetë në gjendje të luajë një Botëror në gjendjen e tij më të mirë fizike dhe teknike.”/ h.ll/abcnews.al