I dyshuar për krime lufte, Çeku merret në pyetje nga Gjykata Speciale e Hagës

schedule07:50 - 28 Shtator, 2020

schedule 07:50 - 28 Shtator, 2020

Ish-komandanti i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Agim Çeku, këtë të hënë do të intervistohet në Hagë në cilësinë e të dyshuarit.

Intervistimi planifikohet të fillojë nga ora 9:30. Çeku pak kohë më parë kishte konfirmuar kohë më parë se nga Gjykata Speciale e kishte ftuar në cilësinë e të dyshuarit.

Ndryshe, Çeku në të kaluarën ka qenë kryeministër i vendit dhe ka shërbyer edhe si ministër i FSK-së.e.su/abcnews.al