HOROSKOPI/Dikush ka vendosur një punë për ju, mësoni parashikimin e yjeve për sot

schedule07:05 - 11 Janar, 2022

schedule 07:05 - 11 Janar, 2022

Dashi

Përshtypjet e para mund të jenë mashtruese. Nëse njiheni me dikë për herë të parë, jepini vetes një shans për t’i njohur para se të vendosni se si janë si person. Mund të mos jetë shumë e qartë në fillim, por mund të zbuloni se ka aspekte të personalitetit të tyre që ju bëjnë përshtypje.

Demi

Puna juaj dhe përgjegjësitë e tjera do t’ju vë nën një shkallë presioni. Ritmi i jetës është më i shpejtë se normalja dhe ju mund ta gjeni veten duke luftuar për të vazhduar. Ju jeni të vendosur të vazhdoni dhe nuk do ta pranoni humbjen pavarësisht se sa e vështirë bëhet. Ky qëndrim pozitiv do t’ju ndihmojë të dilni në krye.

Binjakët

Shtyrja shumë e madhe e vetes do të sjellë dëm për shëndetin tuaj. Ndarja e ngarkesës do të sjellë ndryshimin. Ju gjithashtu mund të kuptoni se nuk keni deleguar përgjegjësitë tuaja aq sa duhet të bënit dhe kjo mund ta kishte bërë jetën tuaj shumë më të lehtë. Ju mund ta korrigjoni këtë tani.

Gaforrja

Arritja e një kompromisi brenda një ekipi për atë që duhet të bëni, duket e pamundur. Nuk është e lehtë të marrësh mirëkuptim nga dikush, aftësitë e komunikimit të të cilit janë të dobëta. Kjo do të jetë zhgënjyese, por jini të durueshëm dhe jepuni atyre pak më shumë kohë për të shpjeguar se çfarë po mendojnë. Të paktën sigurohuni që po i komunikoni gjërat qartë.

Luani

Do të ofrohen fonde ose paketa të reja stimuluese për të kompensuar nëse jeni duke punuar nën kufizime të reja. Është thelbësore që të gjendet zgjidhja e duhur për rrethanat dhe mjedisin tuaj. Jini të gatshëm të përshtatni planet tuaja dhe pasi të vendosen masa të reja, do të vini re një përmirësim të madh.

Virgjëresha

Dikush duket se ka vendosur për një punë për ju edhe pa ju pyetur fare. Do të dëshironit që ata së paku t’ju kishin pyetur se si ndiheni. Mos u ndjeni fajtor për refuzimin e një oferte për të cilën nuk dolët që në fillim vullnetar.

Peshorja

Planet që një mik ka rreshtuar do të bëjnë të bindesh që të bashkohesh me të. Nëse nuk do t`i bashkohesh do pendohesh me keqardhje më vonë.

Akrepi

Pikëpamja juaj ndaj botës do të bëjë një përshtypje të madhe në familjen dhe miqtë tuaj. Idetë e reja do të diskutohen me entuziazëm dhe këto do të sjellin disa ndryshime shumë të nevojshme. Nëse dikush dëshiron të gëzohet, duhet të kalojë kohë me ju. Drejtimi i energjisë tuaj në një projekt në grup do të jetë një përdorim i mirë i kohës tuaj.

Shigjetari

Ka një çështje që ju dhe një shok ose koleg duhet ta diskutoni me urgjencë. Mosmarrëveshjet e fundit do ta bëjnë të vështirë që të ndiheni rehat në shoqërinë e njëri-tjetrit. Sa më shpejt që ta mbaroni këtë, aq më mirë.

Bricjapi

Kur ndiheni të mbingarkuar me punë, nuk është dështim të kërkosh ndihmë. Për shkak se keni një reputacion të caktuar, mos i lejoni që njerëzit, miqtë dhe kolegët t`ju bëjnë kërkesa të padrejta. Ju e kuptoni se sa ata po mbështeten tek ju, por është koha që disa njerëz të gjejnë dikë tjetër për t’u mbështetur.

Ujori

Ju po merrni përsipër shqetësimet e të tjerëve dhe po lejoni të tjerët të vendosin peshën e botës mbi supe. Nuk ka rëndësi se ku jeni ose çfarë po bëni, mendja juaj është tjetërkund. Diskutimi i çështjeve shoqërore dhe të politikës me një mik praktik do të jetë interesant dhe stimulues.

Peshqit

Një i afërm i moshuar që ka pasur shumë përvojë me njerëz të tjerë do t’ju japë disa këshilla të mençura dhe të dobishme. Disa miq po e marrin mirësinë dhe zemërgjerësinë tuaj si të mirëqenë dhe të qenit më pak të disponueshëm për ta kur kërkojnë favore duhet të ndihmojnë në zgjidhjen e këtij problemi./abcnews.al