Henderson kërkon largimin, dy klube në garë për gardianin e United

schedule21:59 - 23 Shkurt, 2021

schedule 21:59 - 23 Shkurt, 2021

Portieri i Manchester United, Dean Henderson, pritet të largohet nga “Djajtë e Kuq” në fund të sezonit. Anglezi nuk dëshiron të qëndrojë sërish si zëvendësuesi i De Geas dhe kjo është arsyeja se pse ai kërkon të largohet.

Sipas raportimit të “Sky Sports”, për momentin janë dy klube që po monitorjnë me kujdes situatën e Henderson. Bëhet fjalë për Tottenham, të cilët kërkojnë një zëvendësues për Hugo Lloris.

 

Ky i fundit është në vitin e fundit të kontratës dhe me shumë mundësi do të kalojë në radhët e PSG. Klubi tjetër është Dortmund, por ende nuk ka asgjë konkrete, pasi vendimi final i takon vetëm Manchester United. /abcnews.al