“Hat Trik Albania” fiton turneun “Nejmar 5” në Vlorë

schedule14:50 - 2 Qershor, 2018

schedule 14:50 - 2 Qershor, 2018

Një skuadër shqiptare do të marrë pjesë në Turneun me emrin e Nejmarit në Brazil. Gjithçka u përcaktua në finalet e zhvilluara në Lungomare të Vlorës, nën organizimin e Red Bullit.

Një biletë për në vendin e futbollit.

Nëse Anglia e shpiku, Brazili e ktheu në magjik, dhe një skuadër shqiptare fitoi të drejtën të luajë në finalet e një turneu pikërisht në tokën braziliane, me emrin e një legjende të gjallë.

“Hat Trik Albania” është ekipi që do të luajë në kupën “Nejmar 5” që zhvillohet në shtëpinë e yllit brazilian, në Santos.

Ky ekip fitoi turneun e zhvilluar nga Red Bulli në Shqipëri mes 64 skuadrave, dhe që u mbyll në Vlorë.

Fillimisht u luajt në qytete të tjerë si Tiranë apo Korçë, për të përfunduar në bregdetin e Adriatikut.

Në fazën finale ishin përballë tetë skuadra dhe fituese doli pikërisht “Hat Trik Albania”, që do të niset në Brazil në 21 korri, për të luajtur në Kupën me emrin e Nejmarit.

Ky ishte viti i pestë radhazi që Red Bulli zhvilloi aktivitetin që tashmë mund të quhet tradicional dhe që solli emocione të mëdha në shëtitoren e Lungomares në Vlorë. /abcnews.al