Hardhuca gjigante ngjitet në raftet e supermarketit në kërkim të ushqimit

schedule09:32 - 9 Prill, 2021

schedule 09:32 - 9 Prill, 2021

Një hardhucë gjigante është filmuar në Tajlandë ndërsa ishte ngjitur në një raft ushqimesh në market. Ngjarja ka ndodhur në periferi të Bangkok, ndërsa klientët dhe stafi janë tmerruar nga skena e krijuar.

Sipas raporteve, zvarraniku gjigant doli nga një kanal aty pranë dhe u fut në dyqan.

Pas pak minutash, ka mbërritur policia mbërriti me mbajtësit e zvarranikëve për të kapur krijesën, e cila besohet se ka luftuar për të gjetur ushqim jashtë, pas muajsh të motit të thatë, i cili ka çuar në tharjen e kanaleve dhe liqeneve./abcnews.al