Haradinaj për demarkacionin me Malin e Zi: S’ka hapësirë për negociata

schedule13:56 - 29 Janar, 2018

schedule 13:56 - 29 Janar, 2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj theksoi se nuk ka mbetur hapësirës mes Prishtinës dhe Podgoricës për të negociuar marrëveshjen e ndarjes kufitare. Gjithashtu shefi I qeverisë komentoi përsëri çështjen e vizave.

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, mbajti një konferencë për media pas mbledhjes së qeverisë, në të cilën është diskutuar për çështje me interes kombëtar. Shefi I ekzekutivit të Prishtinës duke komentuar vizitën që do të bëjë homologu i tij nga Mali i Zi, Dushan Markoviç në Kosovë, foli dhe për çështjen e demarkacionit.

 

Ndërkohë, Haradinaj komentoi përsëri edhe për refuzimin e vizës për udhëtim në SHBA. Megjithëse theksoi se është një ngjarje shumë e keqe, kryeministri kosovar nënvizoi se përfaqësitë diplomatike të huaja më mirë të lëshojnë viza për qytetarët dhe t’ua refuzojnë zyrtarëve. /abcnews.al