Haradinaj flet shkurt pas takimit me Limajn dhe Mustafën, kolla nuk e lejon

schedule18:51 - 10 Shtator, 2020

schedule 18:51 - 10 Shtator, 2020

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka folur shkurt para mediave pas takimit që pati me partnerët e koalicionit.

Haradinaj ka thënë se ishte ai që e ka ftuar këtë takim dhe se është biseduar për shumë aspekte të dialogut Kosovë-Serbi.

“E kam ftuar këtë takim me kryeministrin Mustafa dhe z.Limaj dhe kemi biseduar shumë aspekte të dialogut, besoj që ka qenë një takim i dobishëm”, tha ish-kryeministri.

Mirëpo, duke se fjalimi i shkurtër i Haradanajt nuk ka qenë me dëshirën e tij. Pasi foli nga takimi, kreun AAK-së e zuri kolla dhe duket se e pati të pamundur të japë më shumë detaje.

”Po më ngucë maska po më duket. Dëgjohemi në një herë tjetër”, është shprehur Haradinaj para gazetarëve. g.v/abcnews.al