Hapet pas 50 vitesh kasaforta misterioze e muzeut, çfarë u gjend në të

schedule18:06 - 13 Maj, 2022

schedule 18:06 - 13 Maj, 2022

Punëtorët e muzeut të Indianës në SHBA, kanë hapur një kasafortë pas 50 vitesh dhe kanë zbuluar një fletë letre me informacion sigurimi.

Muzeu Ruthmere në Elkhart tha se kasaforta e murit ka qenë aty që përpara hapjes së muzeut në 1973.

Përmes një postimi në Facebook, ata u shprehën se kombinimi i numrave të kasafortës u gjet me ndihmën e ish-banorit të Ruthmere, Bob Deputet dhe vajzës së tij, Cathy O’Connor.

Punëtorët e përdorën kombinimin për të hapur kasafortën dhe zbuluan një fletë të vetme letre me informacion sigurimi.

“Mjerisht, paratë ishin zhdukur prej kohësh”, thuhet në postim./abcnews.al