Guri e mbyll me Shkëndijën, klubi i Superligës turke e tenton

schedule17:09 - 15 Gusht, 2022

schedule 17:09 - 15 Gusht, 2022

Sindrit Guri është larguar nga Shkëndija e Tetovës zyrtarisht dhe është lojtar i lirë, pasi kuqezinjtë nuk e aktivizuan klauzolën për të rinovuar.

Shkodrani ka disa oferta, nga Rumania dhe Turqia. Istanbulspor në Superligë është një prej klubeve të interesuara dhe prioriteti i sulmuesit.

Nëse nuk ndodh transferimi në Turqi, atëherë ai mund të mendojë edhe rikthimin në Superiore, ku interesohen Partizani e Tirana. / abcnews.al