Gruaja e Thiago Alcantara foli për të mirat dhe të këqijat e jetës me një futbollist

schedule17:03 - 30 Shtator, 2022

schedule 17:03 - 30 Shtator, 2022

Bashkëshortja e Thiago Alcantara-s, Julia Vigas foli për mënyrën sesi po zhvillohet jeta e tyre familjare pas transferimit në Liverpool.

Futbollisti kishte probleme me dëmtimet në pjesën më të madhe të karrierës së tij, Julia pranoi se me lindjen e fëmijëve, ai filloi të lidhej ndryshe me këtë.

“Kur bëmë fëmijë, gjithçka ndryshoi. Nëse Thiago ka një ditë të keqe, atëherë ai vjen në shtëpi, sheh fëmijët dhe disponimi po bëhet më i mirë”, thotë Vigas, shkruan abcnews.al.

“Ne jemi shumë mirënjohës për stilin e jetesës që kemi, por, sigurisht, jo gjithçka është perfekte. Ndonjëherë ndihem shumë e vetmuar: të afërmit tanë nuk janë këtu, nuk mund ta kalojmë gjithë fundjavën së bashku kur Tiago është i lirë, atëherë fëmijët janë në shkollë. Ndonjëherë është e vështirë për ta, ata nuk e kuptojnë pse babai nuk është në shtëpi.”

“Por më pëlqen shumë të shikoj Thiagon në fushë, është një nga gjërat e mia të preferuara për të bërë. Ai më bën përshtypje, më pëlqen të shkoj në stadium dhe të shijoj futbollin e tij”.

“Kur luan Thiago, e shikoj me një buzëqeshje. Jam shumë krenare për të dhe më vjen mirë që gjeta tek ai një bashkëshort dhe baba të fëmijëve të mi. Nuk mund të imagjinoj askënd më të mirë se Thiago”.

“Gaby dhe Sienna kënaqen duke jetuar në Angli. Ata gjithashtu e duan Anfieldin për atmosferën e tij, është e mahnitshme. Ata duan të shohin babanë duke luajtur futboll dhe të këndojë këngë.”

Fëmijët duan të shikojnë çdo ndeshje, kështu që ne gjithmonë luftojmë nëse loja është vonë dhe ata kanë shkollë të nesërmen”. /G.D abcnews.al/