VIDEO/ Gropa gjigante “përpin” shtëpinë në Rusi

schedule13:06 - 17 Tetor, 2020

schedule 13:06 - 17 Tetor, 2020

Një shtëpi përfundoi në një krater me thellësi 25 metra, që u hap papritmas në një fshat rus. Dy persona arritën të shpëtojnë, por ekipet e shpëtimit janë ende në kërkim të një gruaje 78-vjeçare që ishte brenda, shkruan “Daily Mail”.

Nënkryetari i administratës së rrethit Zlynkovsky, Anatoli Poddubny, tha se ekipi i shpëtimit po bën gjithçka për të shpëtuar të moshuarën. Ndërkohe, ekipi po pastron sa më shpejt të jetë e mundur mbeturinat si dhe për të ndihmuar në kërkimin e gruas së moshuar. xh.d/abcnews.al

Ekipet e shpëtimit kërkojnë nëpër mbeturinat e drurit dhe metaleve të shtëpisë së shkatërruar në një përpjekje për të gjetur një grua të moshuar që mendohet të ketë qenë brenda kur ajo u shemb