Griezman nuk i shpëton dot dënimit nga UEFA, mungon kundër Milanit në Champions League

schedule21:20 - 17 Nëntor, 2021

schedule 21:20 - 17 Nëntor, 2021

Antonio Greizman nuk ika shpëtuar dot dënimit të UEFA-s. Në ndeshjen kundër Liverpool sulmuesi i Atleticos goditi në fytyrë lojtarin e “the reds” Firminon.

Një episod që e detyroi atë të mungojë në ndeshjen e kthimit kundër Liverpool, por tani sulmuesi francez do mungojë edhe ndaj Milanit në Champions League.

Në këtë mënyrë Atletico Madrid do i duhet të bëjë pa një nga lojtarët kryesorë të ekipit në një sfidë delikate si ajo me Milan.

Atletico do luaj ndeshje shumë në rëndësishme teksa  i duhet të fitojë patjetër kundër “kuq e zinjve” të Piolit për të besuar tek kualifikimi, teksa aktualisht kanë vetëm 4 pikë dhe ndodhen ne vendin e 3-të në grupin B, ndërsa Porto ka një pikë më shumë dhe Liverpool që tashmë ka siguruar kualifikimin. /f.a/abcnews.al