Grezda prezantohet në Kroaci, ka disa fjalë edhe për Rangers

schedule12:50 - 7 Janar, 2020

schedule 12:50 - 7 Janar, 2020

Eros Grezda do të rikthehet në Kroaci dhe do të jetë pjesë e Osijek. Sulmuesi anësori i kombëtares largohet pa lënë gjurmë në Skoci, aty ku ishte pjesë e Rangers. Për djaloshin nga Gjakova ata paguan rreth 2 milion sterlina, por dëmtimet dhe më pas edhe sjellja e tij u bënë pengesë për vazhdimin e bashkëpunimit.

Në këto kushte u pa e udhës që të gjendej një marrëveshje dhe është klubi i Osijek që vendosi ta marrë mbrapsht, duke i njohur Rangers të drejtën për të përfituar nga shitja e Grezdës në rast se ata ia dalin ta transferojnë sërish.

Sulmuesi ndërkohë ka edhe një mesazh për skocezët, teksa në llogarinë e tij në “Instragram” shkruan: “Ndonjëherë në jetë gjërat nuk shkojnë sikurse duam, por e rëndësishme që të mos dorëzohesh për ëndrrat e tua. U uroj gjithë të mirat shokëve të skuadrës dhe klubit”. /abcnews.al

View this post on Instagram

Sometimes in life things dont go as we wish , but important thing is to never give up on your dreams !!! Wishing all the best to my teammates and club. #watp #55 🏆

A post shared by Eros Grezda (@erosgrezda) on