Grenell i uron fitoren Vuçiçit: Kemi ende shumë për të bërë së bashku

schedule09:43 - 4 Prill, 2022

schedule 09:43 - 4 Prill, 2022

Ish-i dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun ndërmjet Serbisë dhe Kosovës, Richard Grenell, i ka uruar fitoren në zgjedhje Aleksandar Vuçiçit, teksa mori një tjetër mandat.

Grenell me anë të një postimi në Tëitter, ka shkruar: “Urime Vuçiçit për rizgjedhjen në Serbi. Ne kemi një miqësi të fortë dhe në rritje mes Shteteve të Bashkuara dhe Serbisë dhe kemi ende shumë për të bërë së bashku”.