Gjykimi skandaloz në Superiore, FSHF mbledh arbitrat në takimin “normal”

11:12 | 28/01/202011:120

Superiorja këtë vit ka nisur në mënyrën më të keqe. Gjykimet kanë lënë për të dëshiruar dhe për këtë arsye në FSHF është zhvilluar një mbledhje me arbitrat. Qeveria e Futbollit Shqiptar mundohet ta shesë si një mbledhje normale, përmes një njoftimi në uebin zyrtar.

“Federata e Futbollit thirri sot mbledhjen e radhës me arbitrat dhe asistentët e angazhuar në Kategorinë Superiore. Në këtë mbledhje ishte i pranishëm Sekretari i Përgjithshëm Ilir Shulku, Presidenti i Shoqatës së Arbitrave Tahir Kastrati dhe sektori i Arbitrimit.

Në mbledhje janë diskutuar çështje të arbitrimit të ndeshjeve të Kampionatit Kombëtar, nevoja për një përqendrim maksimal të të gjitha hallkave dhe një punë më të madhe për mirë-administrimin e tyre”, thuhet në njoftimin e shkurtër që FSHF ka bërë. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono