Gjykim të shkurtuar? Apeli vendos për ish-gjyqtaren Mimoza Margjeka dhe 4 të pandehur

schedule12:46 - 6 Tetor, 2021

schedule 12:46 - 6 Tetor, 2021

Ish gjyqtarja Mimoza Margjeka dhe 4 të pandehurit për dosjen e korrupsionit në Gjykatën e Apelit Korçë do gjykohen me gjykim të zakonshëm.

Në seancën e sotme Gjykata e Posacme e Apelot, rrëzoi kërkesat e Klaudio Zhillës dhe Nejton Balit për gjykim të shkurtuar, duke bërë që procesi të vazhdoj me marrje dëshmish dhe shqyrtim provash.

Në përfundim të seancës, Margjeka tha për mediat se dosja në ngarkim të saj është bosh dhe gjatë procesit do shikohet.

SPAK akuzon Margjekën, se nëpërmjet avokatit dhe bashkëshortit, do të merrte një vlerë prej 6 mijë eurosh për të nxjerr nga qelia një të hetuar. /abcnews.al/