Gjermanët e ndajnë mendjen, Bundesliga sërish me 5 zëvendësime

schedule17:44 - 14 Korrik, 2021

schedule 17:44 - 14 Korrik, 2021

Bundesliga dhe Bundesliga 2 kanë konfirmuar edhe për sezonin 2021-2022 rregullin për numrin pesë të zëvendësimeve.

FIFA ua ka lënë në dorë ligave të vendosin dhe në Gjermani kanë menduar që të vijojnë me 5 zëvendësime edhe këtë sezon.

Sikurse edhe dihet, zëvendësimet mund të bëhen në tre kohë dhe në pushimin e ndeshjes, për të mos shtuar vonesat e lojës. /abcnews.al