Gjashtë raste të reja me Covid-19 në Gramsh, mes tyre 1 mësuese

schedule17:51 - 16 Shtator, 2020

schedule 17:51 - 16 Shtator, 2020

Gjashtë raste me Covid-19 janë konfirmuar ditën e sotme në Gramsh. Abcnews.al mëson se mes tyre është një mësuese në shkollën “35 Vjetori”.

Ndërsa dy raste të tjera janë kontakte të punonjësve të policisë të konfirmuar më parë me Covid-19, në komisariatin e policisë Gramsh.

Deri më tani, në Gramsh rezultojnë të infektuar me koronavirus rezultojnë 8 punonjës të policisë  dhe 4 mësues.

Raste aktive në qarkun e Elbasanit deri më tani janë 262. s.b/abcnews.al/