Izolimi ka qenë një sfidë për George Clooney, për shkak të sëmundjes së të birit

schedule13:18 - 14 Dhjetor, 2020

schedule 13:18 - 14 Dhjetor, 2020

George Clooney është shprehur se është munduar të shmangë daljen nga shtëpia sa më shumë të jetë e mundur pasi është i shqetësuar për ndikimin që Covid mund të ketë tek djali i tij astmatik. Në një intervistë për Observer, aktori tha se familja e tij rrallë është larguar nga kompleksi në Los Angeles këtë vit.

Për shkak se djali im ka astmë. Thuhet që nuk është aq keq për të rinjtë, por a e dimë këtë? Ne ende nuk dimë asgjë për periudhën afatgjatë të kësaj.”, u shpreh aktori. George dhe Clooney mirëpritën binjakët e tyre në vitin 2017, pasi u martuan në 2014 në Venecia.

Siguria: George Clooney zbuloi se ai mezi është larguar nga shtëpia e tij që nga marsi sepse është i shqetësuar për djalin e tij astmatik, 3 vjeç, duke kontraktuar koronavirus (foto me gruan Amal në 2018)

Clooney, i cili luan dhe drejton filmin e ri “The Midnight Sky”, shprehet optimist për të ardhmen. “Ka qenë një vit i krisur. Por ne do ta kalojmë atë. Unë besoj se me gjithë zemër. Ne do t’i kalojmë këto gjëra dhe shpresa dhe besimi im është se do të dalim më mirë.”, tha aktori.

Katër ditë para se të fillonte punën për filmin, Clooney u dërgua me urgjencë në spital me dhimbje të forta në stomak. Aktorit iu desh të kalonte disa ditë nën kujdesin mjekësor pasi humbi 11 kg për të interpretuar të mbijetuarin e një katastrofe globale. /abcnews.al