“Gazetarët napolitanë janë numër 1”, Giuffredi flet për sherrin Rui-Gattuso

schedule08:37 - 6 Mars, 2021

schedule 08:37 - 6 Mars, 2021

Ditën e djeshme në mediet italiane u përhap lajmi se Gattuso ka përjashtuar nga stërvitja Mario Ruin për shkak se portugezi nuk është stërvitur me ritmin e duhur dhe nuk ka qenë totalisht i impenjuar.

Një rast i përafërt kishte ndodhur në nëntorin e kaluar, kur trajneri kishte pranuar se e kishte lënë në tribunë Ruin, por duket se ky rast është shpikje klasike e medieve italiane. Këtë e zbulon agjenti i Ruit, Mario Giuffreddi.

“Si gjithmonë, gazetarët në Napoli janë numri një absolut në botë, sepse dëgjova që Mario u përjashtua nga Gattuso. Ose që ai kishte trajtuar keq një lojtar të akademisë.

Të gjitha janë të pavërteta. Ai nuk ka asnjë problem me Gattuso, as me lojtarin e akademisë”, u shpreh Giuffredi, që është edhe agjent i Hysajt. /abcnews.al