Frikë te Liverpool sa i takon titullit kampion, reagon një tjetër ish-futbollist

schedule16:25 - 15 Mars, 2020

schedule 16:25 - 15 Mars, 2020

Ish-sulmuesi i Liverpoolit, Robbie Fowler, i është bashkuar Jamie Carragher në opinion sa i takon titullit kampion të këtij sezoni në Premier League. Fowler mendon se sido që të shkojnë gjërat, Liverpool duhet të jetë me patjetër skuadra kampione e këtij sezoni.

“Mendoj se nuk ka asnjë njeri që të mos jetë dakord që Liverpool të fitojë titullin kampion, edhe nëse kampionati ndërpritet tani përfundimisht dhe nuk fillon më.

As tifozët e ekipeve rivale, as ata që e urrejnë Liverpoolin. Këtë sezon, Liverpool e meriton titullin kampion në Premier League, e kanë merituar që javën e parë”, tha ish-sulmuesi./abcnews.al