FOTO/ Reshjet e shiut shkaktojnë dëme në Librazhd

schedule12:16 - 26 Janar, 2021

schedule 12:16 - 26 Janar, 2021

Shembje dherash, dëme në ujësjellës dhe në shtyllat e energjisë elektrike janë problematikat e raportuara nga Librazhdi.

Reshjet e dendura të ditëve të fundit kanë ri-kthyer përmbytjet në zona të ndryshme të vendit.

Ndërkohë bëhet me dije se në Librazhd po punohet për riparimin e defekteve të shkaktuara.

Lagja e ish-Ushtarakut aktualisht është zona më e prekur nga dëmtimet si pasojë e reshjeve.

 

 

 

 

/abcnews.al/