FOTO/ Policia shpëton qenin që ra në kanal

schedule15:15 - 26 Tetor, 2021

schedule 15:15 - 26 Tetor, 2021

Policia në Florida shpëtoi një qen që ra në një kanal dhe nuk mundi të dilte dot jashtë.

Departamenti i Policisë së Ishullit Marco tha se oficerët e tij dhe oficerët e shërbimit në komunitet u përgjigjën të hënën në mëngjes kur një qen u raportua i bllokuar.

“Fatmirësisht, oficerët ishin në gjendje të bënin një shpëtim të shpejtë”, tha departamenti në një postim në Facebook.

Postimi përfshinte foto të qenit të mbështjellë me një batanije pasi u kthye i sigurt në tokë të thatë./abcnews.al