FOTO/ Njihuni me Babagjyshin e vërtetë që bën lodra druri për fëmijët në nevojë

schedule10:13 - 16 Dhjetor, 2019

schedule 10:13 - 16 Dhjetor, 2019

Një 80-vjeçar amerikan, muajt e fundit të vitit i ka shumë të zënë duke krijuar lodra druri që më pas ia dhuron fëmijëve në nevojë.

Jim Annis ka 50 vite që çdo Krishtlindje u shpërndan të vegjëlve lodrat që i bën vetë, pasi familjet e tyre nuk kanë mundësi që të blejnë dhurata.

“Në Lee County japin ushqime dhe rroba për njerëzit në nevojë, unë jap lodrat e mia”, tregon Annis, i cili shpenzon rreth 1000 dollarë në vit për të krijuar lodra. “E bëj këtë sepse e di se çfarë do të thotë të mos marrësh dhuratë për Krishtlindje. Babai im punonte shumë, por tonte pak dhe ishte e vështirë për të që të kënaqte 5 fëmijë. Unë jam i lumtur kur shikoj fëmijët duke qeshur”, tregon 80-vjeçari./abcnews.al