FOTO/ Mesha e parë e Imzot Arjan Dodaj bën bashkë Ramën, Metën dhe Bashën

schedule11:42 - 22 Janar, 2022

schedule 11:42 - 22 Janar, 2022

Mesha e parë e Imzot Arjan Dodaj, Arqipeshkvit të ri të besimtarëve katolikë për Kryedioqezën Tiranë-Durrës ka bërë bashkë krerët e politikës shqiptare.

Të pranishëm në ceremoni ishin Presidenti Ilir Meta, Kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga bashkëshortja dhe kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha

Mesha u mbajt këtë të shtunë në Katedralen e Shën Palit. /abcnews.al