FOTO/ Me maska dhe minifunde, pamje të çuditshme nga Stambolli

schedule12:52 - 15 Prill, 2021

schedule 12:52 - 15 Prill, 2021

Një ngjarja e çuditshme ndodhi mbrëmjen e djeshme në lagjen Maltepe të Stambollit ku policia u njoftua se në një apartament po zhvillohet një festë. Pasi shkoi në apartamentin e sinjalizuar, policia gjeti aty 25 persona, të cilët kishin shkelur rregullat anti-Covid duke u mbledhur në mes të pandemisë në një hapësirë të ngushtë.

Pas policisë në vendin e ngjarjes shkuan edhe gazetarët, të cilët hasën në një fenomen të çuditshëm. Të gjitha vajzat që gjendeshin në atë festë mbanin në kokë maska me prerje të njejtë, por ngjyra të ndryshme. Duket se maska nuk janë vendosur aty për aty, megjithatë deri më tani asnjë nuk e ka kuptuar domethënien e tyre. /abcnews.al