FOTO/Mbretëresha Elizabeth ndryshon “look”, pret flokët dhe duket më e re

schedule15:35 - 22 Qershor, 2022

schedule 15:35 - 22 Qershor, 2022

Mbretëreshës Elizabeth iu dha Kryqi nga Kryepeshkopi i Canterbury-t në një ceremoni të bukur.

Në ceremoni, 96-vjeçarja është shfaqur me një prerje të re flokësh, me kaçurrelat e saj të argjendta, të shkurtra anash dhe të pasme. Monarkja dukej shumë elegante, e veshur me një fustan me lule të zbukuruar me trëndafila rozë.

Kryqi i argjendtë i dhënë asaj është frymëzuar që nga shekulli i 9-të. Motivi “triquetra” simbolizon dashurinë, besimin dhe dashurinë e saj për kishën.

Dhurata speciale iu bë mbretëreshës Elizabeth në një kuti të kuqe me një fjongo blu. Ky kryq i veçantë është krijuar posaçërisht për të dhe ka referenca për jubileun e saj Platinum./abcnews.al