FOTO/ Ky është shefi i komisariatit që u pezullua nga detyra

schedule22:50 - 20 Tetor, 2021

schedule 22:50 - 20 Tetor, 2021

Tre efektivë policie Tiranë janë arrestuar, një është lënë në arrest shtëpie dhe gjashtë në Korçë janë pezulluar, mes tyre shefi i komisariatit dhe i qarkullimit Korçë. Shefi i Komisariatit të Policisë Korçë që është pezulluar nga detyra është Krenar Gjokutaj.

ABC ka siguruar foton e zyrtarit të lartë të policisë që do të hetohet në masën e sigurisë detyrim paraqitje. Ata akuzohen për shpërdorim detyre. Hetimet kanë nisur për trafikun e klandestinëve më pas janë zbuluar shkelje edhe për lejimin e disa lokaleve hapur përtej orës policore, por edhe lojërat e fatit.

Efektivët kanë qenë në vëzhgim prej dy muajsh. Hetimet janë kryer nga prokuroria e Tiranës në bashkëpunim me SHÇBA.

Të pezulluar nga detyra

  1. Krenar Gjokutaj me detyrë Shef i Komisariatit të Policisë Korçë.
  2. Petro Fraholli specialist për qarkullimin rrugor Korçë.
  3. Klemend Pikuli me detyrë Shef Sektori i Qarkullimit Rrugor në DVP Korçë.
  4. Genci Hysi me detyrë agjent verifikues pranë Sektorit Qarkullimit Rrugor DVP Korçë.
  5. Clirim Akrobati me detyrë agjent verifikues pranë Sektorit Qarkullimit Rrugor DVP Korçë.
  6. Kamber Kllogjeri me detyrë agjent verifikues pranë Sektorit Qarkullimit Rrugor DVP Korçë.

Të arrestuar

  1. Durim Murja -Patrullë e Përgjithshme në Komisariatin e Policisë Nr.1, Tiranë.
  2. Jashar Shehu -Patrullë e Përgjithshme në Komisariatin e Policisë Nr.1, Tiranë.
  3. Arjan Balla -Patrullë e Përgjithshme në Komisariatin e Policisë Nr.1, Tiranë.

Arrest shtëpie

  1. Matilda Hamolli -Patrullë e Përgjithshme në Komisariatin e Policisë Nr.1, Tiranë.

/ Abcnews.al