Gjendet një gomone me dy pako drogë në Karaburun

schedule17:43 - 16 Maj, 2018

schedule 17:43 - 16 Maj, 2018

Një gomone 7 metra e gjatë u gjet pasditen e sotme në Karaburun gjatë një kontrolli të policisë së Vlorës. Policia ka sekuestruarnë bord dy pako me kanabis si dhe disa bidona me benzinë.

Mjeti lundrues ishte braktisur dhe mësohet se blutë e Vlorës gjatë krehjes së zonës kanë gjetur edhe 100 kg kanabis në gjirin e Bristanit, fare pranë vendit ku u gjet gomonia.  Ende nuk dihet kush është pronari i gomones me dy motorë dhe se ku do të transportohej droga. /abcnews.al