Foto/Gjendet në Radhimë një gomone 9 metra e gjatë

schedule09:46 - 18 Janar, 2018

schedule 09:46 - 18 Janar, 2018

Mëngjesit të sotëm shërbimet e Policisë Kufitare sëbashku me Delta Forcën gjatë patrullimit të kontrollit të territorit kanë konstatuar në vendin e quajtur Radhimë  në breg të detit  një gomone 9 metra të gjatë me dy motorrë.  Nga verifikimi paraprak dyshohet se mjeti mund të jetë braktisur dhe se në brendësi të tij nuk është gjetur asnjë send i kundërligjshëm. Policia njoftoi se po behen verifikimet për dokumentimin e plotë ligjor dhe identifikimin e pronësisë së këtij mjeti./abcnews.al