Formacionet zyrtare: Vllaznia synon përmbysjen, Brdaric bën dy ndryshime

schedule20:31 - 15 Korrik, 2021

schedule 20:31 - 15 Korrik, 2021

Vllaznia është gati për duelin e kthimit në raundin e parë të Conference League. Ekipi shkodran humbi 3-1 sfidën e parë ndaj Siroki Brijeg.

Ndeshja e zhvilluar në Bosnje u shoqërua nga një gjykim skandaloz, teksa kuqeblutë do të tentojnë përmbysjen dhe kualifikimin në “Loro Boriçi” (21:00).

 

Formacionet e skuadrave

Trajneri i Vllaznisë ka shpallur formacionin titullar për takimin e mbrëmjes së sotme. Thomas Brdaric ka bërë dy ndryshime krahasuar me ndeshjen e parë.

Ardit Krymi u ndëshkua me karton të kuq në Bosnje dhe në vend të tij do të luajë braziliani Da Silva. Haris Dilaver do e nisë sfidën nga stoli, teksa një fanellë titullari ka marrë Fahrudin Gjurgjevikj. /abcnews.al