Formacionet zyrtare Portugali-Zvicër, Xhaka e Shaqiri titullar, Ronaldo në stol

schedule19:00 - 6 Dhjetor, 2022

schedule 19:00 - 6 Dhjetor, 2022

Portugalia dhe Zvicra do të përballen  në 1/8 e finales me ndeshjen e cila starton në 20:00.

Fernando Santos ka lënë në stol Cristiano Ronaldon, ndërsa Granit Xhaka e Xherdan Shaqiri e nisin titullar.

Ndërkohë, fituesi i këtij çifti do të përballet në cerekfinale me Marokun, me këta të fundit që eliminuan Spanjën me penallti.

Formacionet zyrtare: