Formacionet zyrtare, Meksikë-Poloni

schedule16:12 - 22 Nëntor, 2022

schedule 16:12 - 22 Nëntor, 2022

Meksia dhe Polonia do të luajnë ndeshjen e parë të Grupit C.

Polonia do të startojë në sulm me Robert Lewandowskin.

Formacionet zyrtare:

Meksikë: Ochoa; Sanchez, Montes, Hector Moreno, Gallardo; Hector Herrera, Edson Alvarez, Chavez; Lozano, Henry Martin, Vega.

Poloni: Szszesny, Bereszynski, Glik, Kiwior, Cash, Kaminski, Krychpwiak, Szymanski, Zielinski, Zalewski, Lewandowski.