Formacionet e mundshme Kosta Rika-Gjermani, “Pancerat” kërkojnë vetëm suksesin

schedule09:02 - 1 Dhjetor, 2022

schedule 09:02 - 1 Dhjetor, 2022

Një ndeshje që do të shkruajë histori në Kupat e Botës por edhe që do të përcaktojë kualifikimin për 1/16 është ajo mes Kosta Rikës dhe Gjermanisë të enjten mbrëma për ndeshjen e tretë dhe të fundit të Grupit E.

Duhet theksuar se të dyja skuadrat kanë shpresa për fazën tjetër, por në të njëjtën kohë të dyja mund të jenë jashtë.

Nga ana e saj, Gjermania është në vendin e fundit, por ka shpresa të arsyeshme për t’u kualifikuar, si i dyti.

barazimi (1-1) me Spanjën ia rriti psikologjinë, pas disfatës së dhimbshme (1-2) nga Japonia.

Formacionet e mundshme:

Kosta Rika (Luis Fernando Suarez): Navas – Fuller, Duarte, Vargas, Watson, Oviedo – Torres, Borges, Tejedatre,.

Gjermani (Hansy Flick): Neuer – Klostermann, Zille, Riedinger, Raum – Kimmich, Guidogan – Gnabry, Miller, Musiala – Fulkrug. /G.D abcnews.al/